62125929-0-B-N
Carling Technologies
Producto No:
62125929-0-B-N
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking ON OFF, Horizontal
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
Current Rating (Amps) 8A (AC)
Circuit DPDT
Series 621
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V