TE Connectivity Measurement Specialties
Producto No:
6295-BCM-S-040-000
Fabricante:
Paquete:
16-SOIC
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
40CMH2O GAUGE SENSOR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Pressure | 0.79PSI (5.45kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | Gull Wing |
| Output Type | I²C |
| Port Size | Male - 0.12" (3mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Gauge |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | SM6000 |
| Accuracy | ±1% |
| Package / Case | 16-SOIC Module, Dual Top Ports |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Output | 16 b |
| Mfr | TE Connectivity Measurement Specialties |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Bulk |
| Maximum Pressure | 4.5PSI (31.03kPa) |