630D336M200EH6AHSD
Vishay Sprague
Producto No:
630D336M200EH6AHSD
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 200V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia x 1.496" L (11.00mm x 38.00mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 630D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF