Hogar / Rocker Switches / 651125-WB-0N/POLY
minImg
651125-WB-0N/POLY
Carling Technologies
Producto No:
651125-WB-0N/POLY
Descripción:
SWITCH ROCKER
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Wire Leads
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
Current Rating (Amps) 10A (AC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 651
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V