657DCN2R7SZZ
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
657DCN2R7SZZ
Descripción:
CAPACITOR 650F -20% +50% 2.7V TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 2.362" (60.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.362" Dia (60.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.65mOhm @ 1kHz
Series DCN
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 650 F