Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
65801-104LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN CIC RCPT 4POS 2.54MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.3205
$1.3205
10
$1.11435
$11.1435
25
$1.06856
$26.714
40
$1.045712
$41.82848
84
$1.000331
$84.027804
252
$0.909397
$229.168044
504
$0.818472
$412.509888
1008
$0.727529
$733.349232
2436
$0.659328
$1606.123008
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Actuator Color | Gray |
| Mating Cycles | 100 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Finish | Tin |
| Height Above Board | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| FFC, FCB Thickness | 0.33mm |
| Connector/Contact Type | Receptacle |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Copper Nickel Alloy |
| Features | Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF) |
| Cable End Type | Notched |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |
| Number of Positions | 4 |
| Contact Finish Thickness | 100.0µin (2.54µm) |
| Termination | IDC |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Series | Clincher™ |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Housing Color | Blue |
| Package | Tray |
| Flat Flex Type | CIC |
| Base Product Number | 65801 |
| Actuator Material | - |