TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
66023-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN QC TAB 16-22AWG 0.250 CRIMP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.874
$0.874
10
$0.8303
$8.303
25
$0.79344
$19.836
50
$0.78242
$39.121
100
$0.683715
$68.3715
250
$0.65816
$164.54
500
$0.621604
$310.802
1000
$0.5375
$537.5
2500
$0.497278
$1243.195
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Red |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-22 AWG |
| Series | PIDG |
| Length - Overall | 0.910" (23.11mm) |
| Insulation Diameter | 0.105" ~ 0.140" (2.67mm ~ 3.56mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 66023 |