TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
66023-3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN QC TAB 16-22AWG 0.250 CRIMP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Color | Red |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Crimp |
| Gender | Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-22 AWG |
| Series | PIDG |
| Length - Overall | 0.910" (23.11mm) |
| Insulation Diameter | 0.105" ~ 0.140" (2.67mm ~ 3.56mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 66023 |