TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
6643432-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN PLUG POWER 1POS PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | - |
| Number of Positions | 1 |
| Voltage Rating | 250V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 200.0µin (5.08µm) |
| Current Rating (Amps) | 35A |
| Contact Finish | Silver |
| Termination | Solder |
| Connector Usage | - |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | ICCON, Elcon |
| Number of Columns | - |
| Connector Style | Power |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | - |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Layout, Typical | 1 Power |
| Base Product Number | 6643432 |