Wakefield-Vette
Producto No:
667-20ABPPE
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
HEATSINK TO-220 W/S/O PINS BLK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.337
$2.337
10
$2.2724
$22.724
25
$2.21084
$55.271
50
$2.08791
$104.3955
100
$1.965075
$196.5075
250
$1.84224
$460.56
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Shape | Rectangular, Fins |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Fin Height | 2.000" (50.80mm) |
| Series | 667 |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 4.70°C/W @ 200 LFM |
| Type | Board Level, Vertical |
| Length | 0.500" (12.70mm) |
| Mfr | Wakefield-Vette |
| Thermal Resistance @ Natural | - |
| Material Finish | Black Anodized |
| Package | Bulk |
| Attachment Method | Bolt On and PC Pin |
| Width | 1.375" (34.93mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | 6.0W @ 58°C |
| Diameter | - |
| Package Cooled | TO-220 |
| Base Product Number | 667-20 |