Texas Instruments
Producto No:
66AK2L06XCMSA2
Fabricante:
Paquete:
900-FCBGA (25x25)
Lote:
-
Descripción:
IC DSP ARM SOC 900FCBGA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TC) |
| Non-Volatile Memory | ROM (384kB) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 900-FCBGA (25x25) |
| Clock Rate | 1.2GHz |
| Series | 66AK2Lx KeyStone Multicore |
| Type | DSP+ARM® |
| Package / Case | 900-BFBGA, FCBGA |
| Voltage - Core | Variable |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - I/O | 0.85V, 1.0V, 1.8V, 3.3V |
| Package | Tray |
| Interface | EBI/EMI, Ethernet, DMA, I²C, PCIe, SPI, UART/USART, USB 3.0, USIM |
| On-Chip RAM | 5.384MB |
| Base Product Number | 66AK2L06 |