Switchcraft Inc.
Producto No:
67041K506X
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$47.5285
$47.5285
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | - |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Square, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 63.52mm x 15.88mm |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | 67000 |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | White |
| Base Product Number | 67041K |