672D108H6R3EK5C
Vishay Sprague
Producto No:
672D108H6R3EK5C
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 6.3V RADIAL TH
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.098" (27.90mm)
Tolerance -
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1000 µF