672D567H020DS5C
Vishay Sprague
Producto No:
672D567H020DS5C
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 560UF 20V RADIAL TH
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.791" (45.50mm)
Tolerance -
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 672D
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 560 µF