678D278M7R5EK5J
Vishay Sprague
Producto No:
678D278M7R5EK5J
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 2700UF 20% 7.5V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.098" (27.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 7.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 678D
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2700 µF