TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
6828100-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN FIBER SC PLUG SMPLX
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 300 |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Fiber Core Diameter | - |
| Product Status | Active |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Connector Type | Plug |
| Features | Dust Cap, Strain Relief |
| Fiber Cladding Diameter | - |
| Operating Temperature | -28°C ~ 85°C |
| Mode | Singlemode |
| Ferrule Material | Zirconia |
| Reflection | -30dB |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Snap-In |
| Series | - |
| Body Material | Polyarylsulfone (PAS) |
| Connector Style | SC |
| Housing Color | Blue |
| Cable Diameter | 2.0mm |
| Boot Color | Blue |
| Simplex/Duplex | Simplex |
| Attenuation - Typ | -0.75dB |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 6828100 |