685AXZ050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685AXZ050M
Descripción:
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 60 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 29.256Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series AXZ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 120 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.8 µF
Package Bulk
Impedance 1.2 Ohms