685KXM100M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685KXM100M
Descripción:
CAP ALUM 6.8UF 20% 100V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 34 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 24.38Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series KXM
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.8 µF
Package Bulk
Impedance 5.4 Ohms