685PUM035M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685PUM035M
Descripción:
CAP ALUM 6.8UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 24 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 29.256Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series PUM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 36 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.8 µF