686KXM100M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
686KXM100M
Descripción:
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 212 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.438Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KXM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 530 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 68 µF
Package Bulk
Impedance 594 mOhms