686TLS010M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
686TLS010M
Descripción:
CAP ALUM 68UF 20% 10V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.512" L (6.30mm x 13.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 105 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.876Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series TLS
Package / Case Axial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 68 µF