686TTA035M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
686TTA035M
Descripción:
CAP ALUM 68UF 20% 35V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 200 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.4132Ohm @ 120Hz
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 306 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 68 µF