686UVK010MEW
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
686UVK010MEW
Descripción:
CAP ALUM 68UF 20% 10V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 50 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.31Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series UVK
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 75 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 68 µF