687ALG025MGBJ
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
687ALG025MGBJ
Descripción:
CAP ALUM POLY 680UF 20% 25V T/H
En stock : 4582
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 135 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 14mOhm
Ratings -
Series ALG
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.7 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 680 µF