687LMB100M2BC
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
687LMB100M2BC
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.09 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 487.607mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LMB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.363 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 680 µF