687LMU200M2DE
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
687LMU200M2DE
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.88 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 243.8mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LMU
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.7636 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 680 µF