687LMX250M2CH
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
687LMX250M2CH
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.94 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 365.7mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LMX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.8518 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 680 µF