687ULR010MFH
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
687ULR010MFH
Descripción:
CAP ALUM POLY 680UF 20% 10V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 290 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10mOhm
Ratings -
Series ULR
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.8 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 680 µF