687UVR2R5MFBJ
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
687UVR2R5MFBJ
Descripción:
CAP ALUM POLY 680UF 20% 2.5V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.484" (12.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 251 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10mOhm
Ratings -
Series UVR
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 5.02 A @ 120 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 680 µF