688TTA016M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
688TTA016M
Descripción:
CAP ALUM 6800UF 20% 16V AXIAL
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.614" L (16.00mm x 41.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.31 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 78mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series TTA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.9568 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6800 µF