688TTA025M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
688TTA025M
Descripción:
CAP ALUM 6800UF 20% 25V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.614" L (18.00mm x 41.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.48 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 68.3mOhm @ 120Hz
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.1744 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6800 µF