688TTA035M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
688TTA035M
Descripción:
CAP ALUM 6800UF 20% 35V AXIAL
En stock : 44
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.76 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 63.4mOhm @ 120Hz
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.5328 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6800 µF