695D157X9010H2T
Vishay Sprague
Producto No:
695D157X9010H2T
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 150UF 10% 10V 3015
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.303" L x 0.150" W (7.70mm x 3.81mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
Series TANTAMOUNT®, 695D
Type Conformal Coated
Package / Case 3015 (7038 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 150 µF