Amphenol ICC (Commercial Products)
Producto No:
6E17C009SAJ220
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 9POS R/A SLDR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.358
$5.358
10
$4.8621
$48.621
25
$4.60484
$115.121
50
$4.49749
$224.8745
100
$4.28336
$428.336
250
$3.747978
$936.9945
450
$3.640884
$1638.3978
950
$3.105464
$2950.1908
2400
$2.891296
$6939.1104
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Dielectric Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Shell Material, Finish | Steel, Nickel Plated |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Signal |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Backset Spacing | 0.318" (8.08mm) |
| Mfr | Amphenol ICC (Commercial Products) |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | Board Lock, Shielded |
| Shell Size, Connector Layout | 1 (DE, E) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 9 |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Flange Feature | Mating Side, Female Screwlock (4-40) |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Form | - |
| Series | 6E17 |
| Connector Style | D-Sub |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 6E17C009 |