Amphenol ICC (Commercial Products)
Producto No:
6E17H050FAJ100
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Dielectric Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Shell Material, Finish | Steel, Nickel Plated |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Signal |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Backset Spacing | 0.318" (8.08mm) |
| Mfr | Amphenol ICC (Commercial Products) |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | Shielded |
| Shell Size, Connector Layout | 3 (DB, B); 3 (DB, B) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2, 2 |
| Number of Positions | 25, 25 |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Flange Feature | Housing/Shell (4-40) |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Form | - |
| Series | 6E17 |
| Connector Style | D-Sub - Stacked |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 6E17H050 |