6FB63-62/TABS
Carling Technologies
Producto No:
6FB63-62/TABS
Descripción:
SWITCH TOGGLE
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -17.8°C ~ 65.6°C
Bushing Thread 15/32-32
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type -
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.70mm Dia
Current Rating (Amps) 6A (AC)
Circuit SPDT
Actuator Length -
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series F
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V