Broadcom Limited
Producto No:
6N138-500E
Fabricante:
Paquete:
8-SMD
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 8SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1000
$0.598928
$598.928
2000
$0.568984
$1137.968
5000
$0.556149
$2780.745
10000
$0.543314
$5433.14
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current Transfer Ratio (Max) | 2600% @ 1.6mA |
| Input Type | DC |
| Rise / Fall Time (Typ) | - |
| Output Type | Darlington with Base |
| Voltage - Isolation | 3750Vrms |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 7V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SMD |
| Series | - |
| Current Transfer Ratio (Min) | 300% @ 1.6mA |
| Package / Case | 8-SMD, Gull Wing |
| Number of Channels | 1 |
| Mfr | Broadcom Limited |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.4V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 60mA |
| Vce Saturation (Max) | - |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 1.6µs, 10µs |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 20 mA |
| Base Product Number | 6N138 |