6PS680MJ12-T14
Chemi-Con
Producto No:
6PS680MJ12-T14
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM POLY 680UF 20% 6.3V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10mOhm
Ratings -
Series NPCAP™-PS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.5 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 680 µF