TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
7-1437651-0
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.375"
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.482
$1.482
10
$1.3566
$13.566
25
$1.31632
$32.908
50
$1.30283
$65.1415
100
$1.20935
$120.935
250
$1.189286
$297.3215
500
$1.082392
$541.196
1000
$0.96881
$968.81
5000
$0.868594
$4342.97
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 3 Wall (Tri) |
| Top Termination | Screws |
| Voltage Rating | 300V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 25A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Series | #6, Buchanan |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Features | Positions Stamped |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Number of Circuits | 3 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 3 |
| Base Product Number | 1437651 |