TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
7-1437653-6
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN BARRIER STRP 15CIRC 0.375"
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.4455
$8.4455
10
$7.3568
$73.568
25
$7.16338
$179.0845
50
$6.96958
$348.479
100
$6.543695
$654.3695
250
$6.504954
$1626.2385
500
$6.117753
$3058.8765
1000
$5.459517
$5459.517
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 3 Wall (Tri) |
| Top Termination | Screws |
| Voltage Rating | 300V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 25A |
| Terminal Screw Material | Steel, Stainless |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Series | #6, Buchanan |
| Terminal Screw Finish | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Features | - |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Number of Circuits | 15 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 15 |
| Base Product Number | 1437653 |