TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
7-215570-8
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN DIP HDR IDC 8POS 28AWG PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.3775
$1.3775
10
$1.2844
$12.844
25
$1.2369
$30.9225
50
$1.22512
$61.256
100
$1.105515
$110.5515
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 8 |
| Board-Side Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Color | Red |
| Contact Finish Thickness | - |
| Contact Finish | Tin |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Press-Fit |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 28 AWG, Stranded or Solid |
| Series | Micro-MaTch |
| Cable Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Connector Type | Ribbon Cable, DIP Header |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | Feed Through |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 215570 |
| Cable Termination | IDC |