TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
7-5177986-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PLUG 60POS SMD GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
700
$4.322937
$3026.0559
1400
$3.860743
$5405.0402
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 60 |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.270" (6.85mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | Free Height (FH) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Connector Type | Plug, Center Strip Contacts |
| Features | Board Guide |
| Mated Stacking Heights | 7mm, 11mm, 15mm, 19mm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 5177986 |