TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
7-520355-0
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN FFC VERT 20POS 2.54MM PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.8785
$2.8785
10
$2.56595
$25.6595
25
$2.55246
$63.8115
75
$2.52624
$189.468
150
$2.27753
$341.6295
300
$2.264448
$679.3344
975
$2.094304
$2041.9464
2400
$1.871785
$4492.284
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Actuator Color | - |
| Mating Cycles | 25 |
| Housing Material | Polyester Thermoplastic, Glass Filled |
| Voltage Rating | 250V |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish | Tin |
| Height Above Board | 0.273" (6.93mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| FFC, FCB Thickness | 0.13mm ~ 0.38mm |
| Connector/Contact Type | Contacts, Vertical - 1 Sided |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | - |
| Cable End Type | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Positions | 20 |
| Contact Finish Thickness | - |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Series | Triomate |
| Locking Feature | - |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Housing Color | Black |
| Package | Tray |
| Flat Flex Type | FFC, FPC |
| Base Product Number | 520355 |
| Actuator Material | - |