Switchcraft Inc.
Producto No:
70
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN PLUG MONO 6.35MM 2COND
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$12.198
$12.198
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Cable Opening | 0.380" (9.65mm) |
| Contact Material - Plating | - |
| Housing Material | Copper Alloy |
| Body Color | Silver |
| Panel Hole Size | - |
| Voltage - Rated | - |
| Gender | Male |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Mono |
| Includes | 4 pcs - 1 Connector, 1 Handle, 2 Screws |
| Industry Recognized Mating Diameter | 6.35mm (0.250", 1/4") - Headphone |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Phone Plug |
| Features | - |
| Mating Length/Depth | 1.200" (30.50mm) |
| Operating Temperature | - |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 2 Contacts |
| Termination | Screw |
| Shielding | Shielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Actual Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Series | LITTEL-PLUG® |
| Body Material | Copper Alloy |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | - |