Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
70236-103LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN HEADER BLADE PWR 8POS PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.294
$4.294
10
$3.8988
$38.988
25
$3.69246
$92.3115
50
$3.60658
$180.329
100
$3.43482
$343.482
250
$3.005458
$751.3645
500
$2.919597
$1459.7985
1000
$2.490244
$2490.244
2500
$2.318504
$5796.26
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Positions | 8 |
| Voltage Rating | - |
| Color | Natural, White |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | Metral® |
| Number of Columns | - |
| Connector Style | Blade Power |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.236" (6.00mm) |
| Connector Type | Header, Male Blades |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Contact Layout, Typical | 8 Power |
| Base Product Number | 70236 |