7050-100-LF
Twin Industries
Producto No:
7050-100-LF
Fabricante:
Twin Industries
Descripción:
BREADBOARD GENERAL PURPOSE PTH
Guía del usuario
Material -
Size / Dimension 8.00" L x 8.00" W (203.2mm x 203.2mm)
Product Status Active
Series -
Circuit Pattern Pad Per Hole (Round)
Mfr Twin Industries
Pitch 0.050" (1.27mm), 0.100" (2.54mm)
Plating Plated Through Hole (PTH)
Proto Board Type Breadboard, General Purpose
Hole Diameter 0.026" (0.66mm), 0.035" (0.89mm)
Package Bulk
Edge Contacts -
Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"