TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
70A1-10-05-1-B
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN BACKSHELL SZ10 OLIV 5/8-24
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Cable Opening | 0.312" ~ 0.535" (7.92mm ~ 13.60mm) |
| Primary Material | Metal |
| Ingress Protection | - |
| Color | Olive Drab |
| Material | Aluminum |
| Thread Size | 5/8-24 UNEF |
| Shielding | Unshielded |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Diameter - Outside | 0.732" (18.60mm) |
| Includes | - |
| Series | 70A |
| Type | Backshell |
| Shell Size - Insert | 10 |
| For Use With/Related Products | MIL-CTL-26482 Series II, MIL-DTL-83723 Series I, III |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Plating | Cadmium |
| Cable Exit | 180° |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 70A1 |