7286R5KL.25
TT Electronics/BI
Producto No:
7286R5KL.25
Fabricante:
TT Electronics/BI
Descripción:
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
En stock : 100
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Turret
Actuator Type Slotted
Tolerance ±5%
Built in Switch None
Actuator Length 0.812" (20.63mm)
Number of Turns 10
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Rotation 3600°
Series 7280
Power (Watts) 2W
Mfr TT Electronics/BI
Resistive Material Wirewound
Resistance (Ohms) 5k
Size - Body Round - 0.874" Dia (22.20mm)