72PLR100KLF
TT Electronics/BI
Producto No:
72PLR100KLF
Fabricante:
TT Electronics/BI
Descripción:
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.221" x 0.206" Face (5.61mm x 5.23mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series 72
Power (Watts) 0.5W, 1/2W