72XR200LFTB
TT Electronics/BI
Producto No:
72XR200LFTB
Descripción:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.375" x 0.187" Face (9.53mm x 4.75mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series 72
Power (Watts) 0.5W, 1/2W